سعید نیک پور

پیشگفتار


در چند سال اخیر بارها از دانشجویان شنیده ام که برای بخش لغات زبان آزمونهای دکتری و ارشد چه کتاب هایی را باید بخوانیم؟ آیا 504 و Essential Words را بخوانیم کافیست؟ چرا هرچقدر لغت می خوانیم درصد زبانمان تغییر نمی کند؟ چرا هرچقدر از فلان منبع!! می خوانیم باز بی تاثیر است و هیچ یک از لغات فلان منبع!! در آزمون ها آورده نمی شود؟ در آزمون های ارشـد و دکتـری میانگین درس زبان انگلیسی در اکثر گروه های کنکور ارشد زیر 10% و در آزمون دکتری زیر %5 است. بنابراین این نکته درس زبان را به یک درس استراتژیـک تبدیل کرده به طوری که با کسب درصد قابل قبول در این درس، تـراز (فاصله از میانگین) بسیـار خوبی کسب شده و رتبه شما به شکل چشـم گـیـری جا به جا خواهد شد. در بخش لغـات آزمون های ارشد و دکتری ، معمولاً سوالات برگرفته از یک منبع خاص نیستند ، بلکه از طیف گسترده ای از منابع طرح می شوند. با توجه به اینکه منطقاً امکان جمع آوری منابع متنوع و گسترده و مهمتر از آن زمان کافی برای مطالعه آنها وجود ندارد ، برای کسب آمادگی مطلوب در پاسخ گویی به سؤالات لغـت، باید گنجینه ای غنی از لغات پرکاربرد زبان انگلیسی در اختیار داشته باشیم.بنابراین در گام اول، به منبعی احتیاج داریم که چکیده جامعی از همه منابع مورد نیاز ما باشد.

وجوه تمایز این منبع نسبت به سایر منابع لغت موجود :

خلاصه شده بیش تر از 15 رفرنس اصلی لغـات زبان انگلیسی

خلاصه شده بیش تر از 15 رفرنس اصلی لغـات زبان انگلیسی

چینش لغات از سـاده به دشـوار  و از پرتکرار به کم تکرار

چینش لغات از سـاده به دشـوار و از پرتکرار به کم تکرار

::: برای اولین بار در کشور :::
چینش لغـات شبیه به هم در کنار هم

چینش لغـات شبیه به هم در کنار هم

::: برای اولین بار در کشور :::
گردآوری لغات 8 سال اخیر کنکور ارشـد و 4 سال اخیر آزمون دکتـری

گردآوری لغات 8 سال اخیر کنکور ارشـد و 4 سال اخیر آزمون دکتـری

ویـژگی ها

چینش لغات از ساده به سخت : 

در منابع لغت موجود ، عموماً لغات بر اساس ترتیب حروف الفبا یعنی A – Z یا بعضاً بدون هیچ ترتیب خاصی آورده شده اند. در این سبکِ چینش ، لغات فارغ از میزان اهمیت و پرتکرار بودن یا نبودن چیده شده اند ، لذا در همان ابتدای فرآیند مطالعه ممکن است با لغات دشوار و کم کاربردی رو به رو شوید که به دلیل عدم آمادگی شما برای یادگیری ، شما را از ادامه مطالعه دلسرد کند و همچون بسیاری از داوطلبان مطالعه لغت را کنار بگذارید .
این امر در حالی اتفاق می افتد که ممکن است بسیاری از لغات کاربردی و پرتکرار بنا بر ترتیب الفبا در انتهای منبع آورده شده باشد و شما به دلیل زمان محدود و عدم انگیزه کافی به آنها نرسید.لذا در کتاب حاضر ، برای حل تمامی معایب روش های پیشین ،لغات از سطح ساده به سخت و از پرتکرار به کم تکرار از فصل 1 تا 18 چیده شده اند. 
در طی دوره های آموزشی اینجانب ، لغات بارها بر اساس بازخورد های دانشجویان بین فصول مختلف جا به جا شدند تا روند چینش ساده به دشوار ، نه بر اساس دید مولف ، بلکه بر اساس دید دانشجویان چندین بار پالایش شود و در نهایت در ساختار حاضر تقدیم شما گردد.

چینش لغات شبیه به هم در کنار هم :

در فرآیند به خاطرسپاری لغات ، داوطلبان همواره با مشکلی به نام لغات شبیه به هم رو به رو هستند. در کتاب حاضر برای حل این مشکل ، لغات شبیه به هم در کنار هم چیده شده اند تا فرآیند یادگیری را برای شما تسهیل کند. چند مثال از آنها را در ذیل مشاهده می کنید : 
Claim  Acclaim
Bend  Blend
Dedicate  Delegate  Delicate
Delude  Elude
Deplete  Replete
Convoke  Revoke  Provoke
Adopt  Adapt  Adept

چاپ تمام رنگی کتاب :

در فرآیند به خاطرسپاری لغات ، حافظه تصویری شما نقش بسزایی ایفا می کند. از آنجایی که ماهیت فرآیند یادگیری لغات، کمی طولانی و یکنواخت است، بر اساس اصول علمی روانشناختی در این منبع تفکیک سازی لغت از مترادف و کاربرد آن در جمله با استفاده از 4 رنگ انجام شده است تا در هنگام یادگیری، تمام بخش های مرتبط به یک لغت به صورت تفکیک شده در ذهن شما نقش بندد و طبعتاُ یادآوری آن را برای شما بسیار ساده تر می کند
     

گردآوری کلیه لغات 4 سال اخیر آزمون دکتری و 8 سال اخیر کنکور ارشد :

در بخش لغات آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری ، %60 تا %70 لغات ، همان لغات سال های گذشته رشته های مختلف هستند ، لذا در کتاب حاضر با گردآوری کلیه لغات سال های اخیر آزمون ارشد و دکتری کلیـه رشته ها، درصد بالای شما در درس زبان انگلیسی تضمین خواهد شد.

منابع استفاده شده در تالیف این کتاب

  • کتاب 504100%
  • کتاب Essential Words for TOEFL100%
  • لـغات پرتکرار 8 سال اخیر کنکور ارشــد 90%
  • لـغات 4 سال اخیر آزمون دکتــری 90%
  • کتاب 400 Must-Have Words80%
  • کتاب 110060%
  • کتاب High School50%
  • کتاب College-Bound40%
  • کتابHot Words for the SAT40%

میزان تطابق کتاب با سوالات لغـت کنکور ارشد و دکتری 94 :

دانلود رایگان فصل اول کتاب لغات زبان عمومی

 

دانلود رایگان فصل اول کتاب

دانلود

دانلود رایگان فایل صوتی تلفظ کلیه لغات کتاب

  دانلود فایل صوتی

دانلـود تلفظ لغات